Strona główna » Wiadomości » Przegląd prasy » Burmistrz Bari: pamiętamy o królowej Bonie

Burmistrz Bari: pamiętamy o królowej Bonie

06.12.17

Burmistrz Bari Antonio Decaro wyraził zadowolenie z zorganizowanego tam tygodnia kultury polskiej, dedykowanego królowej Bonie. Decaro, który uczestniczył w jego inauguracji, zapewnił, że miasto dokłada starań, by kultywować pamięć o królowej.

"W środę, gdy obchodzimy uroczystość patrona miasta, świętego Mikołaja, przypada też 500. rocznica ślubu księżnej Bari Bony Sforzy i polskiego króla Zygmunta I Starego" - powiedział Decaro we wtorek wieczorem w rozmowie przed bazyliką świętego Mikołaja.

"To wspaniałe dla naszego miasta, że obchody te łączą się, co ma tym większą symboliczną wymowę, że grobowce świętego i polskiej królowej znajdują się obok siebie w tej samej bazylice" - dodał burmistrz.

Antonio Decaro zauważył: "Chciałbym podkreślić, że Bona Sforza jest tu znana i pamiętana. Jej imię związane jest przede wszystkim z zamkiem, gdzie mieszkała po przyjeździe z Polski i który rozbudowała".

"Łączą nas też barwy mojego miasta i Polski, biało-czerwone. Dlatego możemy kibicować Polsce na przyszłorocznym Mundialu, na którym nie będzie włoskiej reprezentacji piłkarskiej. Jestem pewien, że mieszkańcy Bari tak właśnie zrobią" - powiedział burmistrz z uśmiechem.

Organizatorami trwającego do niedzieli tygodnia polskiej kultury są ambasada RP we Włoszech, Instytut Polski w Rzymie, towarzystwo włosko-polskie z regionu Apulia i uniwersytet imienia Aldo Moro w Bari.

Strona polska zabiega we władzach miasta o nadanie jednej z ulic imienia Bony Sforzy.

(PAP)

06.12.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter

Newsletter wyborczy

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE