Strona główna » Wiedza » Pytania i odpowiedzi » Czy pracownicy zatrudnieni jako specjaliści do spraw płac i kadr będą składać oświadczenia majątkowe?

Czy pracownicy zatrudnieni jako specjaliści do spraw płac i kadr będą składać oświadczenia majątkowe?

12.01.18

Czy pracownicy samorządowi zatrudnieni na stanowisku specjalisty do spraw płac i kadr oraz referenta, zobligowani będą od 01.01.2018 r. do składania oświadczeń majątkowych?  

articleImage: Czy pracownicy zatrudnieni jako specjaliści do spraw płac i kadr będą składać oświadczenia majątkowe? fot. Thinkstock

Odpowiedź:
Pracownik samorządowy zajmujący stanowisko specjalisty lub referenta może być zobowiązany przez kierownika jednostki budżetowej, w której jest zatrudniony, do złożenia oświadczenia majątkowego. Zgodnie bowiem z art. 32 ust. 1 ustawy z 21.11.2008 r. o pracownikach samorządowych na żądanie osoby upoważnionej do dokonywania czynności w sprawach z zakresu prawa pracy pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym, w tym na kierowniczym stanowisku urzędniczym, jest obowiązany złożyć oświadczenie o stanie majątkowym. Stanowisko specjalisty, a także stanowisko referenta zaliczają się, w rozumieniu rozporządzenie Rady Ministrów z 18.03.2009 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, do stanowisk urzędniczych.

Należy podkreślić, że z mocy samego prawa pracownik samorządowy zajmujący stanowisko specjalisty lub referenta nie jest obowiązany składać oświadczenia majątkowego. Obowiązany jest to zrobić wyłącznie na żądanie kierownika jednostki budżetowej, w której jest zatrudniony. 

Piotr Gąsiorek 12.01.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

  • Urny, lokale i komisje, czyli kolizje przepisów wyborczych

    Obrazek do artykułu: Urny, lokale i komisje, czyli kolizje przepisów wyborczych

    PKW zwraca uwagę na kolizje przepisów dotyczących przeprowadzenia referendum i wyborów samorządowych. W przypadku organizacji obu głosowań w jednym terminie byłby problem m.in. z komisjami obwodowymi, lokalami, kampanią i urnami. Więcej

  • Wybory raczej 21 października lub 4 listopada

    Obrazek do artykułu: Wybory raczej 21 października lub 4 listopada

    Czekamy na zarządzenie premiera ws. terminu wyborów samorządowych. Prezes Rady Ministrów powinien wskazać datę głosowania pomiędzy 16 lipca a 16 sierpnia 2018 r. Do tej pory wymieniane były trzy niedziele. Więcej

  • Pomoc dla poszkodowanych w podtopieniach

    Obrazek do artykułu: Pomoc dla poszkodowanych w podtopieniach

    MSWiA przypomina, że samorządy powinny ocenić sytuację na swoich terenach i przesłać informacje do wojewodów. Wojewodowie prześlą następnie wnioski do resortu, który podejmie decyzję o pomocy finansowej. Więcej

  • PKW informuje, jak zagłosować korespondencyjnie

    Obrazek do artykułu: PKW informuje, jak zagłosować korespondencyjnie

    Wyborcy z orzeczonym stopniem niepełnosprawności mogą głosować korespondencyjnie, taki zamiar powinni zgłosić komisarzowi wyborczemu do 15 dnia przed dniem wyborów. Komisarz niezwłocznie przekazuje zgłoszenie właściwemu urzędnikowi wyborczemu w gminie. Więcej

  • Więcej Polski w Polsce

    Obrazek do artykułu: Więcej Polski w Polsce

    W porównaniu z poprzednim rokiem uległa zmianie powierzchnia Polski, która zwiększyła się o 1 643 ha – podał Główny Urząd Statystyczny. Podajemy, gdzie terenu przybyło. Więcej

Zapisz się na newsletter

Newsletter wyborczy

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE