Strona główna » Wiedza » Pytania i odpowiedzi » Czy pracownicy zatrudnieni jako specjaliści do spraw płac i kadr będą składać oświadczenia majątkowe?

Czy pracownicy zatrudnieni jako specjaliści do spraw płac i kadr będą składać oświadczenia majątkowe?

12.01.18

Czy pracownicy samorządowi zatrudnieni na stanowisku specjalisty do spraw płac i kadr oraz referenta, zobligowani będą od 01.01.2018 r. do składania oświadczeń majątkowych?  

articleImage: Czy pracownicy zatrudnieni jako specjaliści do spraw płac i kadr będą składać oświadczenia majątkowe? fot. Thinkstock

Odpowiedź:
Pracownik samorządowy zajmujący stanowisko specjalisty lub referenta może być zobowiązany przez kierownika jednostki budżetowej, w której jest zatrudniony, do złożenia oświadczenia majątkowego. Zgodnie bowiem z art. 32 ust. 1 ustawy z 21.11.2008 r. o pracownikach samorządowych na żądanie osoby upoważnionej do dokonywania czynności w sprawach z zakresu prawa pracy pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym, w tym na kierowniczym stanowisku urzędniczym, jest obowiązany złożyć oświadczenie o stanie majątkowym. Stanowisko specjalisty, a także stanowisko referenta zaliczają się, w rozumieniu rozporządzenie Rady Ministrów z 18.03.2009 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, do stanowisk urzędniczych.

Należy podkreślić, że z mocy samego prawa pracownik samorządowy zajmujący stanowisko specjalisty lub referenta nie jest obowiązany składać oświadczenia majątkowego. Obowiązany jest to zrobić wyłącznie na żądanie kierownika jednostki budżetowej, w której jest zatrudniony. 

Piotr Gąsiorek 12.01.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE