Pytanie pochodzi z  programu Serwis Budowlany .

Odpowiedź


W sytuacji, gdy decyzja nie została jeszcze formalnie wydana (został jedynie sporządzony jej projekt przez urbanistę) należy zacząć od skonsultowania z urbanistą dostrzeżonych rozbieżności pomiędzy wnioskiem inwestora a projektem decyzji.


Jeśli urbanista uzna, że jest możliwa zmiana projektu decyzji w taki sposób, aby decyzja była zgodna z wnioskiem inwestora, to wskazane jest dokonanie na tym etapie korekty projektu decyzji przez urbanistę.

Jeśli jednak w konkretnych okolicznościach sprawy nie jest możliwe wydanie decyzji określającej warunki zabudowy zgodnie z parametrami wskazanymi we wniosku przez inwestora, to – kierując się interesem tego inwestora – wskazane byłoby wezwanie go do zmiany wniosku w taki sposób, by możliwe było wydanie decyzji zgodnej z tym wnioskiem.


Jeśli natomiast inwestor nie będzie chciał zmienić swojego wniosku i będzie obstawał przy parametrach pierwotnie wskazanych, to wówczas – wobec braku możliwości uwzględnienia jego żądań – należało będzie wydać decyzję opartą na pierwotnym projekcie decyzji, tj. określającą takie parametry, jakie są w danej sytuacji możliwe.

Pytanie pochodzi z programu Serwis Budowlany .