Ustawa z dnia 27 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne stanowi od dekady wiodący akt prawa informatycznego, determinujący efektywność przetwarzania danych w sektorze publicznym. Reguluje ona terminologię informatyczną, koordynację resortowych planów i projektów, standaryzację rozwiązań technologicznych, atestację i kontrolę. Stanowiła podstawę zmian w około 60 ustawach, a wiele innych aktów zawiera do niej odesłania.

Przepisy ustawy o informatyzacji i kilkunastu obszernych rozporządzeń wykonawczych są stosowane w realizacji zadań publicznych przez organy władzy i ich aparat pomocniczy. W pokonywaniu trudności wykładni i subsumcji użyteczne okazało się pierwsze wydanie tego komentarza, szeroko przywoływanego w orzecznictwie, a także w uzasadnieniach projektów nowelizacji. Gruntowne zmiany przepisów sprawiły, że w aktualnym wydaniu komentarza przeważają nowe treści.

Adresaci:
Publikacja jest skierowana przede wszystkim do prawników, a także do mających inne wykształcenie urzędników oraz informatyków zaangażowanych w tworzenie i wykorzystanie publicznej infrastruktury informacyjnej. Może być również użyteczna w edukacji studentów różnych kierunków.


 

Dowiedz się więcej z książki
Ustawa o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne. Komentarz
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł