Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Kończy się rekrutacja na komisarzy wyborczych

Kończy się rekrutacja na komisarzy wyborczych

14.02.18

Zgłoszenia elektroniczne należy wysyłać do MSWiA do 16 lutego, dokumenty w postaci papierowej do 21 lutego. Miesięczne wynagrodzenie komisarza wyborczego to 5 368,26 zł brutto.

articleImage: Kończy się rekrutacja na komisarzy wyborczych fot. Thinkstock

Kończy się procedura rekrutacji kandydatów na komisarzy wyborczych. Zgodnie z nowymi przepisami stu komisarzy powoła na 5-letnią kadencję Państwowa Komisja Wyborcza spośród osób przedstawionych przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Zgłoszenia elektroniczne z załącznikami należy wysłać najpóźniej do 16 lutego br. na adres komisarzwyborczy@mswia.gov.pl, dokumenty w postaci papierowej muszą wpłynąć najpóźniej do 21 lutego br. na adres Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, ul. Stefana Batorego 5, 02-591 Warszawa z dopiskiem na kopercie „Rekrutacja - komisarz wyborczy” (decyduje data wpływu aplikacji do urzędu).

Zgodnie z informacją Państwowej Komisji Wyborczej wynagrodzenie miesięczne komisarza wyborczego wynosi 5 368,26 zł brutto.

Jak poinformowało MSWiA, również sędziowie mogą przystąpić do procedury rekrutacji do pełnienia funkcji komisarzy wyborczych. Przypomnijmy, że zmiany w prawie wyborczym wprowadziły odstąpienie od wymogu, by komisarzem wyborczym był wyłącznie sędzia.

Obecnie komisarzy wyborczych jest 51 i każdy z nich jest sędzią; po  nowelizacji komisarzy wyborczych będzie 100 (kadencja 5 lat) a Państwowa Komisja Wyborcza określi dla każdego komisarza jego właściwość rzeczową, terytorialną oraz wskaże jego siedzibę.

Więcej informacji na temat rekrutacji TUTAJ

Wykaz komisarzy wyborczych zobacz TUTAJ

Wymagania dotyczące sędziów - kandydatów do pełnienia funkcji komisarzy wyborczych TUTAJ
Samorząd terytorialny Bogdan Dolnicki

Samorząd terytorialny


 

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter

Newsletter wyborczy

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE