Strona główna » Wiedza » Sprawy samorządowe » Łódź: radni udzielili absolutorium prezydent Hannie Zdanowskiej

Łódź: radni udzielili absolutorium prezydent Hannie Zdanowskiej

14.06.17

Łódzcy radni udzielili w środę absolutorium prezydent Hannie Zdanowskiej i zaakceptowali wykonanie budżetu za poprzedni rok. Za udzieleniem absolutorium zagłosowali samorządowcy rządzącej w mieście koalicji PO i SLD. Dochody Łodzi wyniosły 3,9 miliarda zł, a wydatki 3,8 mld zł.

articleImage: Łódź: radni udzielili absolutorium prezydent Hannie Zdanowskiej fot. Thinkstock

Prezydent miasta nie było w środę na sesji. W tym czasie przebywała w Paryżu, gdzie odbyła się prezentacja kandydatury Łodzi do organizacji tzw. małego Expo w 2022 r.

Przekonując radnych do udzielenia absolutorium, szef komisji finansów, Władysław Skwarka (SLD) zwrócił uwagę, że po raz pierwszy od kilku lat Łódź ma nadwyżkę budżetową - w wysokości 68 mln zł, a zadłużenie udało się zmniejszyć o 46 mln zł.

Według niego jest szansa, aby w kolejnym roku budżetowym zmniejszyć zadłużenie o kolejne 60 mln zł.

Przeciwni udzieleniu absolutorium byli radni PiS, którzy negatywnie ocenili wykonanie budżetu. Ich zdaniem zadłużenie jest nadal wysokie, a dług zmalał minimalnie.

Zadłużenie miasta na koniec 2016 roku wyniosło 2,7 miliarda złotych; średnio na jednego mieszkańca zmniejszyło się z niewiele ponad 4 tys. zł do 3,94 tys. zł. (PAP)

jaw/ js/

14.06.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter

Newsletter wyborczy

Polecamy:
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE