Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Małopolskie samorządy mogą wnioskować o dofinansowanie rewitalizacji w małych i średnich miastach

Małopolskie samorządy mogą wnioskować o dofinansowanie rewitalizacji w małych i średnich miastach

19.05.17

Do 8 czerwca br. samorządy z województwa małopolskiego mogą składać wnioski o wsparcie finansowe przedsięwzięć rewitalizacyjnych w małych i średnich miastach. Warunkiem ubiegania się o dofinansowanie z konkursu jest uzgodnienie gminnego programu rewitalizacji z urzędem marszałkowskim. Maksymalny poziom dofinansowania projektu wynosi 75 proc.

articleImage: Małopolskie samorządy mogą wnioskować o dofinansowanie rewitalizacji w małych i średnich miastach fot. Thinkstock


Wsparciem finansowym mogą zostać objęte działania inwestycyjne służące rozwiązywaniu zdiagnozowanych problemów społecznych. Zalicza się do nich między innymi przebudowa, rozbudowa, modernizacja i adaptacja obiektów infrastrukturalnych z przeznaczeniem na cele społeczne bądź kulturalne.

Dofinansowane mogą być również działania prowadzące do ożywienia gospodarczego rewitalizowanych obszarów czy zagospodarowanie przestrzeni publicznej na cele społeczne. Co ważne, zarząd województwa zdecydował, że typy projektów mogą być łączone.

Ponadto, jako dodatkowy element projektu, możliwe są: budowa, przebudowa, rozbudowa i modernizacja infrastruktury drogowej poprawiającej dostępność do rewitalizowanych obiektów i terenów, a także podstawowej infrastruktury komunalnej na obszarze objętym projektem, w celu zapewnienia dostępu rewitalizowanym obiektom i terenom do podstawowych usług komunalnych. Jednak w obu tych przypadkach, w wysokości nie większej niż 50 proc. kosztów kwalifikowalnych projektu.

wartowiedziec.pl
 

19.05.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE