Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Marki z pierwszym młodzieżowym budżetem obywatelskim na Mazowszu

Marki z pierwszym młodzieżowym budżetem obywatelskim na Mazowszu

19.05.17

Radni gminy Marki wyrazili zgodę na koncepcję Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Jak podkreśla Jacek Orych, burmistrz Marek, jest to pierwszy budżet obywatelski skierowany do niepełnoletnich mieszkańców Mazowsza i jeden z pierwszych w Polsce.

articleImage: Marki z pierwszym młodzieżowym budżetem obywatelskim na Mazowszu fot. Thinkstock


Inicjatorem pomysłu był zespół ds. budżetu obywatelskiego, w którego skład wchodzili przedstawiciele mieszkańców, organizacji pozarządowych, reprezentanci rady miasta oraz burmistrza. Młodzieżowy budżet obywatelski odpowiada poniekąd klasycznemu budżetowi obywatelskiemu (odmienności dotyczą wieku uczestników oraz sposobu, w jakim odbywa się głosowanie). Jego projekt zakłada, że propozycję zadania może zgłosić mieszkaniec, który w trakcie konsultacji społecznych ukończył 10 lat, a nie ma jeszcze 18.

Jak podkreśla Jacek Orych, radni Marki chcieli, aby młodzi ludzie angażowali się w życie miasta i mogli współdecydować o najważniejszych sprawach. W jego opinii cel ten, pozwoli osiągnąć właśnie wprowadzenie Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Burmistrz zwraca również uwagę, że Marki stają się liderem partycypacji społecznej w regionie, gdyż jest to pierwszy budżet obywatelski skierowany do młodzieży na Mazowszu.

zmp.poznan.pl

19.05.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter

Newsletter wyborczy

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE