Strona główna » Wiedza » Sprawy samorządowe » Minister Rafalska: samorządy odgrywają olbrzymią rolę w realizacji polityki społecznej państwa

Minister Rafalska: samorządy odgrywają olbrzymią rolę w realizacji polityki społecznej państwa

08.09.17

Podczas swojego wystąpienia na Forum Ekonomicznym w Krynicy, Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej - Elżbieta Rafalska - starała się przekazać jak ważną funkcję pełnią samorządy w ramach polityki społecznej państwa. Szefowa resortu przedstawiła także, jaka powinna być skuteczna, lokalna polityka rodzinna.  

articleImage: Minister Rafalska: samorządy odgrywają olbrzymią rolę w realizacji polityki społecznej państwa Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

W swoim wystąpieniu, Elżbieta Rafalska doceniła działania podejmowane przez samorządy w zakresie polityki społecznej państwa. Jak podkreśliła na minister, JST są m.in. realizatorami rządowego Programu Rodzina 500+, oraz udzielają pomocy osobom potrzebującym w zakresie niezbędnych potrzeb życiowych, wspierają osoby niepełnosprawne w społecznościach lokalnych, czy organizują różnorodne formy opieki nad dziećmi.

W trakcie panelu dyskusyjnego „Czego potrzeba samorządom – wizjonerów czy urzędników" szefowa resortu opowiedziała również jak powinna wyglądać skuteczna, lokalna i długofalowa polityka rodzinna. W jej opinii, samorządy powinny zwracać szczególną uwagę na potrzeby rodzin z różnych środowisk, zmagających się z różnymi problemami. Minister dodała również, że JST od dawna prowadzą własną politykę rodzinną. Zastrzegała jednak by nie mylić jej z polityką socjalną, która skierowana jest tylko do rodzin w trudnej sytuacji życiowej.

(mpips.gov.pl) 

Norbert Bonin 08.09.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter

Newsletter wyborczy

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE