Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Minister wyróżnił małopolskich samorządowców

Minister wyróżnił małopolskich samorządowców

23.09.15

30 samorządowców z woj. małopolskiego otrzymało w środę z rąk ministra administracji i cyfryzacji Andrzeja Halickiego odznaki honorowe "Za zasługi dla samorządu terytorialnego". "Bez samorządu nie ma rozwoju kraju” - podkreślił szef MAC.

articleImage: Minister wyróżnił małopolskich samorządowców fot. Thinkstock

Minister wręczył odznaki podczas uroczystości w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Jak mówił, odznaczeniami wyróżniono wybitnych samorządowców z terenu województwa małopolskiego, którzy przyczynili się do rozwoju regionu i samorządu w ogóle. „Samorządowcy mają powód do dumy, powinni być doceniani i powinni być honorowani za wielki wysiłek i wielki wkład” - zaznaczył Halicki.

Minister przypominając łacińską sentencję widniejącą na medalu „Labor omnia vincit” (praca wszystko zwycięża) wyraził nadzieję, że jest on nie tylko uhonorowaniem pracy, ale także „pewnym wyzwaniem w przełamywaniu barier, niemożności, czy też pewnych złych stereotypów”.

Wśród nagrodzonych osób są m.in. wiceprzewodniczący sejmiku woj. małopolskiego Kazimierz Barczyk, prezydent Tarnowa i b. wicemarszałek woj. małopolskiego Roman Ciepiela, burmistrz Muszyny Jan Golba, członek RPP i b. wicepremier Jerzy Hausner, burmistrz Wieliczki Artur Kozioł, b. burmistrz Niepołomic Stanisław Kracik, starosta krakowski Józef Krzyworzeka, poseł i b. prezydent Krakowa Józef Lassota, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, wojewoda małopolski Jerzy Miller, marszałek woj. małopolskiego Marek Sowa, b. minister Tadeusz Syryjczyk i burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka.

"Za zasługi dla samorządu terytorialnego" to nowa odznaka nadawana przez ministra administracji i cyfryzacji za szczególne osiągnięcia w pracy w samorządzie, za udział w pracach legislacyjnych związanych z wprowadzaniem i reformowaniem samorządu terytorialnego, w administracji polskiej i organizacjach międzynarodowych, ale też za pracę naukową, badawczą i dydaktyczną dotyczącą samorządu.

Okazją do uhonorowania osób zasłużonych w pracy na rzecz swoich gmin i miast stała się 25. rocznica funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce.

Odznakę przyznaje minister z własnej inicjatywy lub na wniosek m.in. organów samorządowych, związków, stowarzyszeń, których działalność związana jest z samorządem lub na wniosek wojewody. Medal nadawany jest zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, które weszło w życie 25 lipca br.(PAP)

23.09.15
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter

Newsletter wyborczy

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE