Strona główna » Wiadomości » Aktualności » MSWiA przeznaczy 124 mln zł na działalność Ochotniczych Straży Pożarnych

MSWiA przeznaczy 124 mln zł na działalność Ochotniczych Straży Pożarnych

20.03.17

 Resort Spraw Wewnętrznych i Administracji zapowiedział zwiększenie środków finansowych dla Ochotniczych Straży Pożarnych. W tym roku do jednostek OSP, trafi około 124 mln zł. Dodatkowe pieniądze mają zostać przeznaczone m.in. na wyposażenie indywidualne strażaków oraz sprzęt przeznaczony do akcji ratowniczych.

articleImage: MSWiA przeznaczy 124 mln zł na działalność Ochotniczych Straży Pożarnych fot. Thinkstock


Jak podkreśla Jarosław Zieliński - sekretarz stanu w MSWiA - jednostki Ochotniczych Straży Pożarnej stanowią ważne ogniwo Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Strażacy ochotnicy pomagają m.in. ofiarom wypadków drogowych, pożarów czy klęsk żywiołowych. W związku z powyższym, resort spraw wewnętrznych i administracji postanowił zwiększyć kwotę przeznaczoną na rozwój OSP o ponad 15 mln zł w porównaniu do roku poprzedniego, dzięki czemu wyniesie ona w 2017 r. około 124 mln zł.

Za dodatkowe pieniądze zakupione zostaną m.in. nowe sprzęty transportowe czy uzbrojenia i techniki specjalne dla OSP. Środki te pozwolą również zainwestować w wyposażenie osobiste i ochronne strażaków oraz umożliwią remonty i modernizacje obiektów służących na co dzień strażakom ochotnikom.

Sekretarz zwrócił również uwagę, że w ubiegłym roku wprowadzono nowe zasady przyznawania dotacji dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Celem tego działania było lepsze i bardziej transparentne podzielenie środków finansowych na poszczególne województwa, stosownie do liczby jednostek OSP. Resortowi zależało na tym, aby propozycje mogli zgłaszać strażacy z konkretnych straży ochotniczych oraz żeby już na etapie powiatu możliwe było wstępne uzgadnianie.

(mswia.gov.pl)
 

Norbert Bonin 20.03.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE