Strona główna » Wiadomości » Przegląd prasy » Nie zniknie możliwość wykupu mieszkań przez najemców

Nie zniknie możliwość wykupu mieszkań przez najemców

01.03.18

Jak podkreślił wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń, będą dopłaty do czynszu, ruszy też budowa kolejnych lokali - informuje „Rzeczpospolita”.

Wiceminister pytany, czy to prawda, że ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości (KZN) wdrażająca Mieszkanie plus trafi do kosza stwierdził, że: "ustawa powołuje do życia państwowy bank ziemi". "Nie chcemy rezygnować z jego utworzenia. Tereny w nim dostępne będą mogły być wykorzystane w programie Mieszkanie plus" - powiedział.

Soboń zaprzeczył doniesieniom, że zniknie możliwość wykupu mieszkań przez najemców. "To tylko medialna +plotka+, jakich w ostatnim czasie nie brakuje. To tworzy niepotrzebny chaos informacyjny" - wyjaśnił.

"Nie zamierzamy zabierać lokatorom możliwości wykupu mieszkań, do których się w przyszłości wprowadzą. Planujemy dopłaty do czynszu lokali wynajętych w ramach programu. Pracujemy nad stworzeniem zasad. Chcemy zachęcić do skorzystania z programu Polaków, którzy nie mają wysokich dochodów, oraz tych, którzy, mam nadzieję, dzięki programowi wrócą do Polski z emigracji zarobkowej. Dopłaty mają też być gwarancją, że ryzyko, jakie wiąże się z realizacją programu, będzie mniejsze" - dodał.Wiceminister inwestycji i rozwoju zdemontował również informację, że państwo polskie będzie dopłacać lokatorom do czynszu 20-30 zł za mkw. "Informacje, które podają media, są nieprawdziwe. 20 zł dopłaty np. do czynszu wynoszącego ok. 13 zł za mkw., jak planowany w Białej Podlaskiej, to byłby absurd. Na pewno nie mówimy o takich kwotach."

"System musi być spójny, przemyślany, a na to trzeba czasu. Rada Mieszkalnictwa wyda rekomendacje i wówczas upublicznimy projekt" - zadeklarował wiceminister.(PAP)
 

01.03.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter

Newsletter wyborczy

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE