Opole ma swojego oficera rowerowego

Sławomir Szota z Opolskiego Klubu Turystyki Rowerowej „Rajder” został oficerem rowerowym w Opolu – poinformowało miasto. Ma tropić absurdy komunikacyjne utrudniające jazdę rowerzystom i opiniować inwestycje drogowe pod kątem osób jeżdżących jednośladami.

Jak powiedział PAP zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu Mirosław Pietrucha, zadaniem oficera rowerowego będzie monitorowanie ścieżek rowerowych oraz opiniowanie projektów infrastruktury drogowej pod kątem potrzeb użytkowników jednośladów.

„Chodzi o takie szczegóły, by tam gdzie jeżdżą rowerzyści nie kłaść mało dla nich komfortowej kostki albo pamiętać o podjazdach na krawężniki w miejscach, gdzie użytkownicy jednośladów będą przekraczać drogę” - wyjaśnił.

Sławomir Szota zaznaczył, że jest nie tylko rowerzystą, ale też kierowcą, pieszym i ojcem niepełnosprawnego syna. „Z tych wszystkich punktów widzenia będę się starał oceniać infrastrukturę komunikacyjną” - zapewnił.
Szota zapowiedział, że na początku będzie przede wszystkim promował szlaki rowerowe, które już istnieją oraz wskazywał, jak poruszać się na rowerze sprawnie i bezpiecznie nawet tam, gdzie ich formalnie nie ma. Chce wskazywać władzom miasta przede wszystkim jak najmniej kosztowne formy rozwiązania problemów komunikacyjnych na opolskich trasach rowerowych.

Opolski oficer rowerowy miasto i okolice zna na wylot, bo od czterech lat jest aktywnym członkiem Opolskiego Klubu Turystyki Rowerowej „Rajder”. W Miejskim Zarządzie Dróg w Opolu będzie zatrudniony na umowę-zlecenie. Pracę ma zacząć w ciągu trzech-czterech tygodni, jak tylko miasto znajdzie pieniądze na sfinansowanie jego działalności. (PAP)
 

PAP 27.03.12
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z:
Skomentowano 0 razy

Opole ma swojego oficera rowerowego

Zapisz się na bezpłatny Newsletter Samorządowy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

Inne artykuły o zbliżonej tematyce

Nie znaleziono żadnych artykułów.

Warto przeczytać

 • NIK: farmy wiatrowe na działkach radnych, burmistrzów, wójtów

  Obrazek do artykułu: NIK: farmy wiatrowe na działkach radnych, burmistrzów, wójtów

  Decydując o lokalizacji elektrowni wiatrowych władze gmin ignorowały głos mieszkańców, a wiatraki stawiano m.in. na działkach radnych, burmistrzów, wójtów, pracowników urzędów gmin - wynika z raportu NIK. "Czysta energia musi być czysta" - podkreśla prezes Izby. Więcej »

 • WSA oddalił skargę burmistrza Gostynina na wygaszenie mandatu

  Obrazek do artykułu: WSA oddalił skargę burmistrza Gostynina na wygaszenie mandatu

  Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił w piątek skargę burmistrza Gostynina Włodzimierza Ś. na decyzję o wygaszeniu jego mandatu, wydaną pod koniec marca przez wojewodę mazowieckiego Jacka Kozłowskiego – poinformował w komunikacie sąd. Więcej »

 • Ekspert: ustawa krajobrazowa może być przełomem

  Ekspert: ustawa krajobrazowa może być przełomem Uchwalenie ustawy o ochronie krajobrazu może mieć przełomowe znacznie, ponieważ wprowadzi ustawową definicję krajobrazu, której dotychczas nie mamy. Może też być ważnym krokiem w kierunku otwarcia debaty publicznej na temat jakości krajobrazu, który nas otacza – twierdzi dr inż. arch. Anna Staniewska z Instytutu Architektury Krajobrazu Politechniki... Więcej »

Aktualności - Samorząd

Tego samego autora