Strona główna » Wiadomości » Finanse komunalne » Opole: samorządy podpisały umowy w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Opole: samorządy podpisały umowy w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

10.10.17

Władze województwa opolskiego ruszają z realizacją Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Pierwsze z wyłonionych do urzeczywistnienia pomysłów obejmą samorządy gminy Głubczyce i powiatu głubczyckiego, z którymi podpisano już umowy.

articleImage: Opole: samorządy podpisały umowy w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego fot. Thinkstock


Jak podkreśla marszałek Andrzej Buła, oba projekty zostaną zrealizowane na zasadzie powierzenia ich samorządom lokalnym. W przypadku powiatu Głubczyckiego, podpisana umowa dotyczy wykonania projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa na obiektach sportowych”, mającego zwiększyć bezpieczeństwo zawodników i kibiców, dzięki wyposażeniu klubów sportowych w sprzęt niezbędny do niesienie pierwszej pomocy. Z kolei projekt, realizowany przez gminę Głubczyce, dotyczy tworzenia grup wolontariackich. W ich ramach pomoc mają nieść m.in. uczniowie czy seniorzy, wyszkoleni w zakresie wsparcia potrzebujących czy udzielania pomocy ofiarom wypadku.

Marszałek nie ukrywał również zadowolenia z frekwencji i zainteresowania budżetem obywatelskim, zarówno ze strony wnioskodawców, jak i biorących udział w głosowaniu nad projektami. Podkreślił również, że w jego ramach zostanie zrealizowanych łącznie 25 projektów. Z kolei starosta głubczycki Józef Kozina zwrócił uwagę, że realizowany przez władze województwa projekt, pozwala docenić starania społeczników. Dodaje również, że im większa jest aktywność mieszkańców regionu, tym lepsza jest efektywność wykonywanych zadań.

(opolskie.pl)

Norbert Bonin 10.10.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE