Strona główna » Wiadomości » Finanse komunalne » Ostrów Wlkp.: 5 milionów dla Ostrowa na Muzeum 3 D i mediatekę

Ostrów Wlkp.: 5 milionów dla Ostrowa na Muzeum 3 D i mediatekę

12.06.17

Muzeum 3 D oraz pierwsza mediateka w Wielkopolsce powstaną w Ostrowie Wlkp. Wartość całego projektu to 6 milionów złotych, a kwota dofinansowania z urzędu marszałkowskiego wyniosła blisko 5 milionów.

articleImage: Ostrów Wlkp.: 5 milionów dla Ostrowa na Muzeum 3 D i mediatekę fot. Thinkstock

Samorząd Ostrowa otrzymał z urzędu marszałkowskiego w Poznaniu wsparcie w kwocie 5 mln zł na przedsięwzięcia związane z zachowaniem, ochroną, promowaniem i rozwojem dziedzictwa naturalnego i kulturowego, które wpisują się w ramy Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej. Dzięki temu w mieście powstaną Muzeum 3d oraz mediateka.

Muzeum 3d powstanie jeszcze w 2017 roku. Jak powiedziała PAP wiceprezydent Ostrowa Wlkp. Ewa Matecka, nie będzie to typowe muzeum z gablotami.

„Zwiedzający zostaną przeniesieni w świat XIX - wiecznego Ostrowa. Posłuchamy gwaru ówczesnego miasta, historii mieszkańców, zobaczymy witryny sklepowe, wypijemy kawę w dawnej kawiarni, a w kinie obejrzymy archiwalne filmy z epoki” – powiedziała wiceprezydent.

Natomiast biblioteka multimedialna powstanie w pierwszym kwartale 2018 roku. „Projekt określa się jako innowacyjny ze względu na brak podobnego w całej Wielkopolsce” – powiedziała Matecka.

Wiceprezydent poinformowała, że jest to 11. projekt biblioteki multimedialnej w Polsce i najbardziej aktualny ze względu na zastosowanie najnowszych materiałów multimedialnych, oprogramowania oraz nośników dźwięku, obrazu, literatury i informacji.

„Powstaną interaktywne ściany, monitory bezszwowe, zastępujące punkt informacyjny oraz dotykowe monitory” – powiedziała wiceprezydent.

Jak dodała prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek, najcenniejsze w tych projektach jest to, że historia łączona jest w nich z bardzo nowoczesnym sposobem jej przekazywania.

„Wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, by pokazać ją w jak najatrakcyjniejszej formie” – powiedziała. Muzeum 3D powstanie z ostrowskim ratuszu, a mediateka w budynku przy ulicy Kolejowej. (PAP)

 

12.06.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter

Newsletter wyborczy

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE