Strona główna » Wiadomości » Aktualności » PKW: referendum zostanie przeprowadzone 11 listopada 2018 r.

PKW: referendum zostanie przeprowadzone 11 listopada 2018 r.

02.06.17

 Państwowa Komisja Wyborcza, zgodnie z decyzją prezydenta, przeprowadzi referendum w sprawie zmian w Konstytucji w dniu 11 listopada przyszłego roku - poinformował przewodniczący PKW, Wojciech Hermeliński.

articleImage: PKW: referendum zostanie przeprowadzone 11 listopada 2018 r. fot. Thinkstock


Jak podkreślił Wojciech Hermeliński, na spotkaniu w Pałacu Prezydenckim, Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP minister Paweł Mucha, powtórzył decyzję Andrzeja Dudy o przeprowadzeniu referendum w dniu 11 listopada przyszłego roku. PKW zaakceptowało tę datę i zapewniło, że referendum zostanie przeprowadzone bez przeszkód. Przewodniczący PKW zaznaczył również, że od parlamentu zależy teraz, czy utrzymana zostanie wynikająca z Kodeksu wyborczego data wyborów samorządowych, wypadających także 11 listopada przyszłego roku.

Przewodniczący PKW poinformował, że Andrzej Duda odpowie na list Komisji, dotyczący trudności, jakie mogą wystąpić przy przeprowadzeniu jednego dnia wyborów samorządowych i referendum. Wojciech Hermeliński zwraca bowiem uwagę, że w wyborach samorządowych odmiennie niż w referendum nie głosuje się za granicą i na statkach morskich. Inna jest też godzina otwarcia lokali wyborczych.

(pkw.gov.pl) 

Norbert Bonin 02.06.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter

Newsletter wyborczy

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE