Strona główna » Wiadomości » Finanse komunalne » Podkarpackie samorządy otrzymały promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

Podkarpackie samorządy otrzymały promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

10.11.17

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła w czwartek samorządowcom z regionu ponad 50 promes na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Łączna kwota otrzymanej przez samorządy dotacji to ponad 8,5 mln zł.

articleImage: Podkarpackie samorządy otrzymały promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych fot. Thinkstock

Jak powiedziała Leniart pieniądze pomogą skutecznie naprawić szkody, które wyrządziła natura.

"Czasu na realizację tych promes jest niewiele, bo do końca roku, ale rozumiem, że państwo przyjmując je, jesteście zdeterminowani, aby wykonać te zadania. Życzę, żeby to się udało, żeby promesy do końca roku zostały rozliczone" – powiedziała wojewoda.

Leniart przypomniała, że pieniądze na promesy pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa na remont lub odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej w latach 2010-2016.

Wojewoda podkreśliła, że razem z promesami wręczonymi w czwartek podkarpackie samorządy otrzymały w tym roku w sumie 174 promesy na kwotę 59,5 mln zł.

Wśród samorządów, które otrzymały w czwartek największe promesy jest powiat przemyski - 620 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę drogi gminnej Pikulice-Optyń.(PAP)

 

10.11.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE