Strona główna » Wiedza » Sprawy samorządowe » Pomorskie: kandydat PiS wygrał wybory na wójta w gminie Krokowa

Pomorskie: kandydat PiS wygrał wybory na wójta w gminie Krokowa

08.01.18

Adam Śliwicki z Prawa i Sprawiedliwości wygrał przedterminowe wybory na wójta gminy Krokowa (Pomorskie) uzyskując 2809 głosów. Jego rywal Andrzej Styn z Platformy Obywatelskiej zdobył 1142 głosy. Frekwencja wyniosła 49,52 proc.

articleImage: Pomorskie: kandydat PiS wygrał wybory na wójta w gminie Krokowa fot. Thinkstock

O wynikach wyborów w Krokowej poinformował w poniedziałek Marcin Wawrzyniak z delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Gdańsku.

Przedterminowe wybory w gminie odbyły się w niedzielę. Poprzedni wójt Krokowej Henryk Doering zmarł nagle 13 października 2017 r. w wieku 60 lat. Jego obowiązki, decyzją ówczesnej premier Beata Szydło, przejął w listopadzie ub. roku Adam Śliwicki.

Działacz PiS startował w niedzielnych wyborach z Komitetu Wyborczego Wyborców Adama Śliwickiego, natomiast kandydat PO z KKW Dobra Gmina.

Zaprzysiężenie Śliwickiego na wójta Krokowej odbędzie się w czwartek na sesji Rady Gminy.

Śliwicki przez ostatnie trzy kadencje był radnym PiS Sejmiku Województwa Pomorskiego; zrzekł się mandatu samorządowca po objęciu obowiązków wójta Krokowej.

Urodził 9 października 1963 roku w Wejherowie. Z wykształcenia jest historykiem. Od 1989 r. aktywny działacz samorządowy, początkowo przewodniczący Komitetu Obywatelskiego w Krokowej, trzy kadencje zasiadał w Radzie Gminy Krokowa pełniąc funkcje m.in. członka zarządu i przewodniczącego rady.

Przez dwie kadencje był przewodniczącym związku zawodowego NSZZ "Solidarność" w Krokowej i członkiem Komisji Międzyzakładowej w Pucku. (PAP)

 

08.01.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE