Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Poznań z nowym parkingiem pod Kaponierą na 240 miejsc

Poznań z nowym parkingiem pod Kaponierą na 240 miejsc

17.07.17

Od piątku do dyspozycji kierowców w Poznaniu jest dwupoziomowy parking pod rondem Kaponiera na 240 miejsc. Do połowy września parkowanie w ciągu dnia będzie bezpłatne.

articleImage: Poznań z nowym parkingiem pod Kaponierą na 240 miejsc fot. Thinkstock

Obiekt jest udostępniany po blisko roku od pełnego uruchomienia głównego węzła komunikacyjnego w mieście. Inwestycja rozpoczęła się w 2011 r., jej wartość wyniosła ok. 359 mln zł.

Pełną funkcjonalność nowy parking ma osiągnąć w połowie września, kiedy to operator, spółka Apcoa Parking Polska zainstaluje swoje systemy zarządzania obiektem i rozpocznie pobieranie opłat.

Jak powiedział w piątek na konferencji prasowej wiceprezydent miasta Maciej Wudarski, nowy parking, z wielu powodów, jest bardzo potrzebny w tej części miasta.

"Będzie on +parkingiem osiedlowym+ dla mieszkańców Jeżyc - liczymy na to, że część mieszkańców tu będzie zostawiała swoje auta na noc. Będzie to też parking buforowy dla ścisłego centrum: można tu zostawić auto i wsiąść w komunikację publiczną czy skorzystać z roweru miejskiego" – powiedział Wudarski.

Wiceprezydent zaznaczył też, że z nowego parkingu z chęcią korzystać będą odwiedzający pobliski Teatr Wielki czy uczestniczący w wydarzeniach kulturalnych w Auli UAM. Do tej pory zdążający na spektakl czy koncert mieli problem ze znalezieniem miejsca do zaparkowania.

Przez najbliższe dwa miesiące parkowanie od godz. 6 do 22. będzie bezpłatne. Wudarski wyjaśnił, że miasto nie będzie ponosiło z tego tytułu żadnych kosztów dodatkowych – poniesie je operator, który w tym czasie przygotowywał obiekt do normalnego, odpłatnego funkcjonowania.

Prezes zarządu Apcoa Parking Polska Maciej Zawadzki podał, że operator zaproponuje użytkownikom parkingu nowoczesne systemy ułatwiające m.in. parkowanie stałym klientom obiektu.

"Będą tu szlabany wjazdowe wyposażone w kamery, które będą odczytywały numery rejestracyjne pojazdów. Kierowcy nie będą musieli używać kart abonamentowych” – powiedział.

Umowę z operatorem parkingu o powierzchni ponad 8,5 tys. m kw. zawarto do czerwca 2021 roku. (PAP)

 

17.07.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

 • Rozpoczął się proces Hanny Zdanowskiej

  Obrazek do artykułu: Rozpoczął się proces Hanny Zdanowskiej

  Przed łódzkim sądem rozpoczął się w piątek proces prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, której prokuratura zarzuca poświadczenie nieprawdy w dokumentach w celu uzyskania kredytu przez jej partnera Włodzimierza G. Zarzuty nie są związane z jej działalnością, jako prezydenta miasta. Więcej

 • Katowicka straż miejska będzie informować o terminie wymiany pieców

  Obrazek do artykułu: Katowicka straż miejska będzie informować o terminie wymiany pieców

  31 grudnia 2021 r. i analogicznie ostatni dzień roku w latach 2023, 2025 i 2027 - to terminy, kiedy mieszkańcy woj. śląskiego muszą wymienić stare źródła ciepła, w zależności od okresu ich wcześniejszego użytkowania. W Katowicach będzie o tym przypominać Straż Miejska. Więcej

 • Tokaj: zbyt mało czasu na tak radykalne zmiany w Kodeksie wyborczym

  Obrazek do artykułu: Tokaj: zbyt mało czasu na tak radykalne zmiany w Kodeksie wyborczym

  Uważamy, że jest zbyt mało czasu do wyborów, żeby przeprowadzić tak radykalne zmiany w Kodeksie wyborczym - oceniła w piątek szefowa Krajowego Biura Wyborczego Beata Tokaj. Wskazała, że wprowadzenie zmian nie jest "niemożliwe", ale może spowodować "chaos organizacyjny". Więcej

 • Odroczono sprawę wygaśnięcia mandatu prezydenta Lublina

  Obrazek do artykułu: Odroczono sprawę wygaśnięcia mandatu prezydenta Lublina

  Rozpoznanie skargi prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka na decyzję wojewody o wygaśnięciu jego mandatu zostało w czwartek odroczone do czasu rozpatrzenia przez Wojewódzki Sąd Administracyjny wniosków trzech podmiotów - m.in. HFPC - o udział w postępowaniu. Więcej

 • Rada Warszawy skarży zmianę nazw 47 ulic przez wojewodę

  Obrazek do artykułu: Rada Warszawy skarży zmianę nazw 47 ulic przez wojewodę

  Rada Warszawy głosami PO zdecydowała o zaskarżeniu do sądu administracyjnego zmiany 47 nazw ulic przez wojewodę mazowieckiego na podstawie tzw. ustawy dekomunizacyjnej. Zdaniem PO wojewoda wykorzystał ustawę do celów politycznych; PiS twierdzi, że ws. dekomunizacji rada miasta nie wykorzystała swojego czasu. Więcej

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE