Strona główna » Wiedza » Sprawy samorządowe » Prezes PiS: nie będzie ograniczenia wyborów samorządowych do jednej tury

Prezes PiS: nie będzie ograniczenia wyborów samorządowych do jednej tury

16.03.17

Jarosław Kaczyński wykluczył w czwartek możliwość ograniczenia wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do jednej tury. Jego zdaniem to tylko luźna propozycja, która padła podczas dyskusji politycznych.

articleImage: Prezes PiS: nie będzie ograniczenia wyborów samorządowych do jednej tury Strona internetowa Prawa i Sprawiedliwości

Kaczyński pytany w wywiadzie dla portalu Onet o to, czy dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast jest przesądzona, odpowiada: "Będziemy próbować". - Nie sądzę, żeby można było wybierać w jednej turze - odpowiedział na pytanie o możliwość ograniczenia w tej sprawie. - Podczas spotkań z działaczami PiS padały różne propozycje. Część z nich uznałem za całkowicie nierealne, jak choćby zniesienie kwot dla kobiet. Tego na pewno nie zrobimy - dodał prezes PiS.

Sądzi, że wkrótce zostanie podpisana umowa ws. wspólnego startu w wyborach samorządowych z Partią Polska Razem Jarosława Gowina. - Gowin na pewno będzie chciał. Natomiast niektórzy jego działacze na pewno będą kandydować z lokalnych komitetów wyborczych. My postulujemy, aby ta jedność była pełna - podkreślił. (ks/pap)

 

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE