Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Program "KLUB" wsparciem dla sportowych środowisk lokalnych

Program "KLUB" wsparciem dla sportowych środowisk lokalnych

01.03.16

Optymalne wykorzystanie przez samorządy lokalne potencjału infrastrukturalnego w zakresie aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży - to jedno z głównych zamierzeń realizowanego przez ministerstwo sportu i turystyki programu bezpośredniego wsparcia sportowych środowisk lokalnych "KLUB".

articleImage: Program fot. Thinkstock


Wejście w życie Decyzji Ministra Sportu i Turystyki z dnia 26.02.2016 r. w sprawie ogłoszenia Programu „KLUB” umożliwi bezpośrednie wsparcie sportowych środowisk lokalnych, w których klub sportowy stanowi centrum aktywności fizycznej oraz miejsce identyfikacji i kształcenia młodych talentów sportowych. Program jest jednym z największych dotychczas realizowanych przez ministerstwo sportu i turystyki projektów. Wraz z projektem przywrócenia do szkół SKS-ów oraz pomysłem Narodowej Bazy Talentów, program ten ma stanowić element nowej i spójnej strategii rozwoju sportu realizowanej przez państwo.

Resort przeznaczył na wykonanie programu kwotę 15 milionów złotych. Pieniężne wsparcie uzyska ponad 1000 klubów sportowych. Znajdujące się nierzadko w trudnej sytuacji finansowej kluby będą mogły przeznaczyć otrzymane środki między innymi na dla pensję dla szkoleniowca, dofinansowanie sprzętu sportowego czy organizację obozu sportowego.

Łączna kwota wnioskowanej dotacji dla klubu jednosekcyjnego wynosi 10 000 zł, a w przypadku klubu posiadającego więcej niż jedną sekcję 15 000 zł.

Przygotowany przez ministerstwo program "KLUB" ma na celu wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej. Projekt ma również zagwarantować wsparcie instytucjonalne działalności głównych jednostek struktury organizacyjnej sportu polskiego – klubów sportowych oraz pozwolić na pełne wykorzystanie potencjału infrastrukturalnego przez samorządy lokalne w zakresie aktywizacji sportowej najmłodszych.

(msport.gov.pl)
 

Norbert Bonin 01.03.16
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: LEX dla Samorządu Terytorialnego
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter

Newsletter wyborczy

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE