Strona główna » Wiadomości » Finanse komunalne » Ranking najbogatszych gmin: ponad 40 samorządów z dochodami na osobę powyżej 5000 zł

Ranking najbogatszych gmin: ponad 40 samorządów z dochodami na osobę powyżej 5000 zł

28.07.17

Aż 43 gminy w Polsce mogą pochwalić się dochodami przekraczającymi 5 tys. zł na mieszkańca. Wśród "najbogatszych" jednostek samorządu terytorialnego znajdują się m.in. Warszawa, Sopot, Polkowice oraz Kleszczów.

articleImage: Ranking najbogatszych gmin: ponad 40 samorządów z dochodami na osobę powyżej 5000 zł fot. Thinkstock


W zaszczytnym gronie znajduje się nie tylko stolica, ale również 7 gmin położonych wokół bogatej Warszawy. W rankingu znalazły się również gminy o bardzo silnie rozwiniętej funkcji turystycznej (np. Rewal, Mielno, Ustronie Morskie czy Sopot) oraz stosunkowo niewielkie jednostki z surowcami naturalnymi jak Kleszczów czy dwie gminy z zagłębia węgla brunatnego koło Konina i Turku.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach rankingu (podobnie jak to miało miejsce w latach poprzednich) zostały: Warszawa, Sopot, Polkowice oraz Kleszczów. Z kolei na końcu zestawienia znajdują się 133 gminy z dochodami poniżej 2300 zł na mieszkańca. Najgorzej pod tym względem wypada woj. lubelskie, z którego pochodzi ponad jedna trzecia gmin zaliczanych do najbiedniejszych.

(zmp.poznan.pl)

Norbert Bonin 28.07.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter

Newsletter wyborczy

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE