Strona główna » Wiadomości » Prosto z samorządu » Rusza kolejna edycja stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II

Rusza kolejna edycja stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II

15.06.17

W czwartek rusza kolejna edycja stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, umożliwiających uzdolnionej młodzieży uzyskanie wsparcia w wysokości od 200 do 1500 zł miesięcznie. Uczniowie mogą składać wnioski do 31 lipca, a studenci do 10 października.

articleImage: Rusza kolejna edycja stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II fot. Thinkstock

W ramach prowadzonego od trzynastu lat samorządowego programu stypendialnego w Polsce Warszawa wsparła już ponad 3 tysiące uczniów i studentów. O stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II mogą ubiegać się uczniowie szkół podstawowych (po ukończeniu III klasy), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz studenci, których dochód netto na jednego członka rodziny nie przekracza 1100 zł miesięcznie. Zwycięzcy wyłaniani są na podstawie osiągnięć naukowych, artystycznych, sportowych lub zaangażowania społecznego.

"W liście do młodych z całego świata Ojciec Święty pisał: +Młodość otwiera przed Wami różne perspektywy, zadaje Wam projekt całego życia+. Stypendia pozwalają nam realizować misję, jaką jest wsparcie rozwoju młodego pokolenia" – przypomniał Norbert Szczepański, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II, operatora stypendiów.

Integralną częścią stypendiów jest program stypendialny, który został opracowany jako spójna koncepcja rozwoju młodych ludzi, oparta na nauczaniu Jana Pawła II. "Na poziomie wiedzy przekazujemy najmłodszym stypendystom historię życia papieża Polaka i pokazujemy im wpływ tej postaci na losy naszego kraju oraz całego świata" – zaznaczyła Katarzyna Osior, specjalistka ds. projektów społecznych w Centrum Myśli Jana Pawła II. "Kształcimy w stypendystach zdolność pracy w grupie, samodzielne realizowanie projektów, wcielanie pomysłów w życie. Celem programu stypendialnego jest także rozbudzenie w stypendystach postawy aktywności, odpowiedzialności za własne życie i za społeczeństwo" - dodała.

Termin składania wniosków o stypendium na rok 2017/2018 dla uczniów mija 31 lipca, a dla studentów – 10 października.

Kandydat musi najpierw wypełnić drogą elektroniczną wniosek dostępny na stronie Centrum Myśli Jana Pawła II, a następnie złożyć go wraz z wymaganymi podpisami i załącznikami w siedzibie Centrum przy ul. Foksal 11 w Warszawie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie http://www.centrumjp2.pl/stypendia-im-jana-pawla-ii/ (PAP)

dsr/ malk/

15.06.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter

Newsletter wyborczy

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE