Ministerstwo Cyfryzacji, Urząd Zamówień Publicznych oraz wykonawca Platformy e-Zamówienia Enterprise Services Polska przygotowały dokument Standardy Usług i Danych. Jego celem jest dostarczenie dostawcom portali e-Usług opisu API wykorzystywanego w integracji Platformy e-Zamówienia z systemami zewnętrznymi. API to Application Programming Interface - interfejs programistyczny aplikacji, czyli zasady komunikowania się programów komputerowych.

Zainteresowani otrzymają dokument Standardy Usług i Danych w 3 częściach tematycznych. Pierwsza obejmuje przetarg nieograniczony wraz z procedurą zmiany interfejsu platformy e-Zamówienia. Druga dotyczy zakresu ogłoszeń w europejskim publikatorze zamówień publicznych, określa tryby jedno- i dwuetapowe, autoryzację i uwierzytelnienie. Trzecia część obejmuje zakresem pozostałe tryby i procedury.

Platforma e-Zamówienia w połączeniu z Portalami e-Usług dostarczy uczestnikom rynku zamówień publicznych wysokiej jakości, transparentne i efektywne narzędzie elektroniczne. Posłuży ono do skrócenia procesu udzielania zamówień publicznych.

Projekt zakłada wdrożenie platformy e-Zamówienia, która zapewni kompletność i spójność informacji o funkcjonowaniu rynku zamówień publicznych w Polsce. Umożliwi też skuteczny nadzór i sprawozdawczość dzięki funkcjonalności zbierania i udostępniania danych dotyczących procesu udzielania zamówień publicznych z portali oferujących e-usługi w tym obszarze.

Czytaj też: Do połowy maja poznamy zasady integracji Portali e-Usług z Platformą e-Zamówień

Prawo zamówień publicznych. Postępowanie odwoławcze w,

Prawo zamówień publicznych. Postępowanie odwoławcze w sprawach zamówień publicznych. Inne akty wykonawcze. Umowa koncesji na roboty budowlane lub usługi. Partnerstwo publiczno-prywatne. Prawo zamówień publicznych. Zbiór przepisów