Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Samorządy chcą obrony terytorialnej

Samorządy chcą obrony terytorialnej

03.09.15

Obrona cywilna nie jest gotowa do ochrony ludności w razie wojny – uznano podczas 1. Kongresu Samorządów Terytorialnych RP, który odbył się we wtorek w Krakowie.

articleImage: Samorządy chcą obrony terytorialnej fot. Thinkstock

- Wobec nowych zagrożeń regionalnych i globalnych polską racją stanu jest stworzenie długotrwałego, spójnego i kompleksowego systemu Obrony Terytorialnej Kraju, wykorzystując bogate doświadczenia państw zachodnioeuropejskich, skandynawskich i USA" – uznali uczestnicy kongresu.
Jak pisze "Rzeczpospolita", brali w nim udział przedstawiciele samorządów, związków strzeleckich i resortu obrony. Jak podkreślali, oddziały obrony terytorialnej mogą w czasie pokoju uczestniczyć w likwidacji skutków klęsk żywiołowych, a podczas wojny bronić miejscowości lub obiektów strategicznych, np. mostów, linii kolejowych czy przedsiębiorstw.
Powołując się na raport NIK, stwierdzili, że obrona cywilna nie jest przygotowana do wykonywania żadnych zadań związanych z likwidacją klęsk żywiołowych czy ochroną ludności cywilnej lub ważnych obiektów w czasie wojny. Więcej>>>

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter

Newsletter wyborczy

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE