Strona główna » Wiedza » Sprawy samorządowe » Samorządy wspierają osoby z niepełnosprawnościami

Samorządy wspierają osoby z niepełnosprawnościami

13.09.17

Jednostki samorządu terytorialnego realizują projekty przyczyniające się do zwiększenia udziału osób z niepełnosprawnościami w życiu lokalnych społeczności. "Samorząd Równych Szans"  to konkurs, który nagradza najlepsze praktyki samorządów.

articleImage: Samorządy wspierają osoby z niepełnosprawnościami fot. Thinkstock

Już po raz dziewiąty ogłoszono konkursu "Samorząd Równych Szans" 2017 na najlepsze praktyki samorządów na rzecz osób z niepełnosprawnościami. W konkursie mogą wziąć udział samorządy z całej Polski, które zrealizowały lub realizują projekty przyczyniające się do zwiększenia udziału osób z niepełnosprawnościami w życiu lokalnych społeczności.

Działania jednostek samorządu terytorialnego zostaną ocenione ze względu na ich jakość i wpływ na faktyczną poprawę sytuacji grupy docelowej a nie wysokość przeznaczonych środków finansowych. Organizator konkursu "Samorząd Równych Szans" podkreśla, że nawet niewielkie, ale innowacyjne i odpowiadające na lokalne potrzeby projekty, mają realną szansę, aby zdobyć główną nagrodę.

Projekty zgłaszane do Nagrody mogą dotyczyć między innymi takich obszarów, jak niezależne życie, w tym usługi społeczne i deinstytucjonalizacja, dostępna informacja, komunikacja, edukacja i rozwiązania architektoniczne.

Najlepsze projekty zostaną uhonorowane statuetką „Samorządu Równych Szans”, wyboru dokona Rada Nagrody, której od lat przewodniczy Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Ponadto najciekawsze projekty zostaną nagrodzone nagrodą specjalną, statuetką Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz nagrodami regionalnymi.

Wnioski do konkursu należy składać w internetowej Bazie Dobrych Praktyk: www.bazadobrychpraktyk.org.pl

Termin składania wniosków upływa 6 października 2017 r.

Źródło: firr.org.pl 

 

13.09.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter

Newsletter wyborczy

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE