Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Śląskie zachęca mieszkańców do upominania sąsiadów zatruwających powietrze

Śląskie zachęca mieszkańców do upominania sąsiadów zatruwających powietrze

13.02.18

Województwo śląskie nakłania mieszkańców regionu do aktywnego uczestnictwa w akcji „List do sąsiada”. Główną ideą projektu jest wysłanie listu do osoby, która swoimi działaniami przyczynia się do zanieczyszczania powietrza w okolicy.

articleImage: Śląskie zachęca mieszkańców do upominania sąsiadów zatruwających powietrze Autor zdjęcia: Karol Kozłowski

Jak podkreślają władze regionu, przedsięwzięcie jest kolejnym projektem mającym na celu walkę z niską emisją w województwie. W opinii samorządowców, głównym źródłem zanieczyszczenia powietrza w regionie są bowiem pyły zawieszone PM10 pochodzące z gospodarstw domowych. Zdaniem władz , obywatelom często brakuje jednak odwagi, żeby powiedzieć sąsiadowi, że ich truje.

Śląscy radni zdecydowali się promować akcję i zachęcają mieszkańców do anonimowego wrzucenia listu do skrzynki osobom, które paląc śmieci, meble, węgiel brunatny czy wilgotne drzewo, uwalniają do atmosfery ogromną ilość niebezpiecznych i groźnych - zarówno dla środowiska, jak i zdrowia ludzi - substancji. Zdaniem samorządowców, taki list ma zachęcić do refleksji oraz uświadomić, że palenie złej jakości paliwem nie jest anonimowe i przeszkadza osobom mieszkającym w okolicy.

Inicjatywę upominania sąsiadów popiera również marszałek województwa Wojciech Saługa. Jak podkreśla, w walce z niską emisją niezbędna jest edukacja u podstaw, polegająca m.in. na informowaniu innych osób, jak wiele szkody wyrządzają swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem. Marszałek przypomina również, że w zeszłym roku władze regionu rozpoczęły działania edukacyjne w województwie, realizowane w ramach kampanii „Mogę zatrzymać smog”.
http://www.slaskie.pl
 

Prawo Ochrony Środowiska Paweł Sosnowski

Prawo Ochrony Środowiska. Dostęp online>>

Norbert Bonin 13.02.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter

Newsletter wyborczy

Polecamy:
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE