Strona główna » Wiedza » Pytania i odpowiedzi » Termin składania dokumentów aplikacyjnych można przedłużyć

Termin składania dokumentów aplikacyjnych można przedłużyć

09.08.17

Decyzja o przedłużeniu terminu składania dokumentów aplikacyjnych może zostać podjęta w przypadku niezgłoszenia się żadnego kandydata. Stosowną informację należy umieścić w Biuletynie Informacji Publicznej.  

articleImage: Termin składania dokumentów aplikacyjnych można przedłużyć fot. Thinkstock

Pytanie:
Z dniem 12.06.2017 r. upłynął termin składania ofert w prowadzonym naborze na stanowisko urzędnicze. Wpłynęły dwie oferty. Czy w takiej sytuacji można jeszcze przedłużyć termin składania ofert? Jeśli tak, to w jakiej formie?

Odpowiedź:
Zdaniem autora nie ma powodu do przedłużania terminu na składanie ofert.

Uzasadnienie:
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 3 ustawy z 21.11.2008 r. o pracownikach samorządowych – dalej u.o.p.s., ogłoszenie o wolnym stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym, oraz o naborze kandydatów na to stanowisko umieszcza się w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na tablicy informacyjnej w jednostce, w której jest prowadzony nabór.

Natomiast art. 13 ust. 3 u.o.p.s. stanowi, że termin do składania dokumentów określony w ogłoszeniu o naborze, nie może być krótszy niż 10 dni od dnia opublikowania tego ogłoszenia w Biuletynie. Nie ulega wątpliwości, że decyzja o przedłużeniu terminu składania dokumentów aplikacyjnych może zostać podjęta w przypadku niezgłoszenia się żadnego kandydata. Również wówczas, stosowną informację należy umieścić w BIP.

Z kolei w sytuacji, w której żaden kandydat nie spełni wymagań koniecznych do zatrudnienia na danym stanowisku należy na nie ogłosić ponowny konkurs. Powód nierozstrzygnięcia naboru powinien być wskazany w protokole, o którym mowa w art. 14 u.o.p.s. 

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE