Strona główna » Wiadomości » Przegląd prasy » Warszawa: 1 maja rusza nowy sezon w Multimedialnym Parku Fontann

Warszawa: 1 maja rusza nowy sezon w Multimedialnym Parku Fontann

18.04.17

1 maja w Multimedialnym Parku Fontann rozpoczyna się nowy sezon pokazów. W tym roku w "wodnym teatrze" wyświetlany będzie pokaz "Powrót Bazyliszka", będzie to uwspółcześniona wersja legendy, pojawią się nawiązania m.in. do warszawskich neonów. Muzykę do pokazu napisał m.in. Piotr Rubik.

"Te fontanny działają już szmat czasu, od 2011 r. (...) to już będzie siódmy sezon. I są naprawdę ogromną atrakcją dla warszawiaków i dla gości" - powiedziała prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz na wtorkowej konferencji prasowej.

Przypomniała, że projekt fontann uzyskał indywidualną nagrodę "Inwestycja oświetleniowa roku 2011". Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że na ogół na pierwszy w sezonie, premierowy pokaz przychodzi 50 tys. widzów. Cały zeszłoroczny sezon pokazów przyciągnął w sumie milionową publiczność - dodała prezydent stolicy.

Dyrektor Stołecznej Estrady Andrzej Matusiak poinformował, że tegoroczny sezon pokazów rozpocznie się 1 maja, premierę będzie miał nowy pokaz.

"+Powrót Bazyliszka+ - tak nazywa się nasz najnowszy pokaz, który (...) nawiązuje do legend Warszawy. Tym razem będzie to uwspółcześniona wersja legendy, Bazyliszek spotka się z nową, współczesną cywilizacją, będzie obecny w nowoczesnym mieście, spotka się z mieszkańcami Warszawy XXI w. Co z tego wyniknie będziemy mogli obserwować podczas pokazu" - powiedział Matusiak.

Obraz przedstawienia będzie wyświetlany na 30-metrowym wodnym ekranie. Ponadto miasto, przy pokazach będzie chciało zwrócić także uwagę na warszawskie neony. "Jeden z nich, bardzo charakterystyczny - siatkarka z pl. Konstytucji staje się bohaterką naszej opowieści, to ona właśnie uwolni Warszawę od groźnego Bazyliszka" - powiedział Matusiak.

Pokazom będzie towarzyszyć muzyka kilku kompozytorów - uwerturę i piosenkę finałową - nową piosenkę o Warszawie, napisał Piotr Rubik. Zaśpiewa najmłodsza solistka Opery Narodowej Aleksandra Olczyk - zapowiedział dyrektor Stołecznej Estrady.

Pierwsze pokazy będzie można obejrzeć w majówkę 1, 2 i 3 maja o godz. 21. Sezon w Multimedialnym Parku Fontann potrwa do 30 września.

Fontanna główna w Parku Fontann zajmuje powierzchnię 2200 metrów kwadratowych, 367 dysz wodnych umożliwia wypuszczenie jednocześnie nawet 30 tys. litrów wody na minutę. Do pokazów wykorzystywanych jest 295 reflektorów led. (PAP)

 

18.04.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

 • Rozpoczął się proces Hanny Zdanowskiej

  Obrazek do artykułu: Rozpoczął się proces Hanny Zdanowskiej

  Przed łódzkim sądem rozpoczął się w piątek proces prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, której prokuratura zarzuca poświadczenie nieprawdy w dokumentach w celu uzyskania kredytu przez jej partnera Włodzimierza G. Zarzuty nie są związane z jej działalnością, jako prezydenta miasta. Więcej

 • Katowicka straż miejska będzie informować o terminie wymiany pieców

  Obrazek do artykułu: Katowicka straż miejska będzie informować o terminie wymiany pieców

  31 grudnia 2021 r. i analogicznie ostatni dzień roku w latach 2023, 2025 i 2027 - to terminy, kiedy mieszkańcy woj. śląskiego muszą wymienić stare źródła ciepła, w zależności od okresu ich wcześniejszego użytkowania. W Katowicach będzie o tym przypominać Straż Miejska. Więcej

 • Tokaj: zbyt mało czasu na tak radykalne zmiany w Kodeksie wyborczym

  Obrazek do artykułu: Tokaj: zbyt mało czasu na tak radykalne zmiany w Kodeksie wyborczym

  Uważamy, że jest zbyt mało czasu do wyborów, żeby przeprowadzić tak radykalne zmiany w Kodeksie wyborczym - oceniła w piątek szefowa Krajowego Biura Wyborczego Beata Tokaj. Wskazała, że wprowadzenie zmian nie jest "niemożliwe", ale może spowodować "chaos organizacyjny". Więcej

 • Odroczono sprawę wygaśnięcia mandatu prezydenta Lublina

  Obrazek do artykułu: Odroczono sprawę wygaśnięcia mandatu prezydenta Lublina

  Rozpoznanie skargi prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka na decyzję wojewody o wygaśnięciu jego mandatu zostało w czwartek odroczone do czasu rozpatrzenia przez Wojewódzki Sąd Administracyjny wniosków trzech podmiotów - m.in. HFPC - o udział w postępowaniu. Więcej

 • Rada Warszawy skarży zmianę nazw 47 ulic przez wojewodę

  Obrazek do artykułu: Rada Warszawy skarży zmianę nazw 47 ulic przez wojewodę

  Rada Warszawy głosami PO zdecydowała o zaskarżeniu do sądu administracyjnego zmiany 47 nazw ulic przez wojewodę mazowieckiego na podstawie tzw. ustawy dekomunizacyjnej. Zdaniem PO wojewoda wykorzystał ustawę do celów politycznych; PiS twierdzi, że ws. dekomunizacji rada miasta nie wykorzystała swojego czasu. Więcej

Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE