Strona główna » Wiadomości » Omówienia zmian w prawie » Wiadomo ile zapłacimy za kopię lub odpis dokumentu

Wiadomo ile zapłacimy za kopię lub odpis dokumentu

31.07.17

Wprowadzenie nowych opłat za sporządzenie przez organ podatkowy kopii oraz odpisu dokumentu, w kwocie 40 gr za jedną stronę zeskanowanego dokumentu papierowego, to zmiana jaką przewiduje Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z 13 lipca 2017 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wysokości opłaty za sporządzenie kopii oraz odpisu dokumentów (Dz. U. z 2017 r. poz. 1409).

articleImage: Wiadomo ile zapłacimy za kopię lub odpis dokumentu fot. Thinkstock


Powyższy akt dokonuje modyfikacji w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 18 grudnia 2015 r. w sprawie wysokości opłaty za sporządzenie kopii oraz odpisu dokumentów (Dz. U. z 2015 r. poz. 2182), uzupełniając go o opłatę za sporządzenie skanów dokumentów pochodzących z akt sprawy, udostępniane przez organy podatkowe.

Aktualnie rozporządzenie MF przewiduje, że opłaty za sporządzenie przez organ podatkowy kopii lub odpisu dokumentu wąchają się pomiędzy 60 gr, a 1,20 zł, w zależności od formatu. Jak podkreśla resort, stawka za skanowanie jest niższa, gdyż ma to związek z mniejszymi kosztami sporządzenia skanu – nie wymaga on ponoszenia kosztów związanych z wykorzystaniem tonera i zakupem papieru, które stanowią duży udział w kosztach sporządzania kopii w formie papierowej.

Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z 13 lipca 2017 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wysokości opłaty za sporządzenie kopii oraz odpisu dokumentów (Dz. U. z 2017 r. poz. 1409).
 

 

Norbert Bonin 31.07.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter

Newsletter wyborczy

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE