Strona główna » Wiadomości » Finanse komunalne » Wielkopolskie: kolejne prawie 800 tys. zł dla poszkodowanych wskutek nawałnic

Wielkopolskie: kolejne prawie 800 tys. zł dla poszkodowanych wskutek nawałnic

07.09.17

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann przekazał w czwartek blisko 800 tys. zł pomocy finansowej dla rodzin, które ucierpiały w sierpniowych nawałnicach. Wcześniej na wypłatę zasiłków celowych w Wielkopolsce wojewoda przekazał ponad 17 mln złotych.

articleImage: Wielkopolskie: kolejne prawie 800 tys. zł dla poszkodowanych wskutek nawałnic fot. Thinkstock

Rzecznik prasowy wojewody Tomasz Stube podał, że przekazane w czwartek środki przeznaczone zostaną na ponad 100 zasiłków. Wyjaśnił, że są to pieniądze "na zabezpieczenie i niezbędne naprawy w miejscach szczególnie dotkniętych kataklizmem".

Dotychczas na konta samorządów wojewoda wielkopolski przekazał ponad 17 mln złotych na zasiłki do 6 tys. zł. "Środki przesyłane są zgodnie z zapotrzebowaniem zgłaszanym przez samorządy a kolejne transze będą uruchamiane w razie potrzeb" – podał Stube.

W wyniku nawałnic, które przeszły nad Polską w drugim tygodniu sierpnia, zginęło sześć osób, ponad 50 zostało rannych. W całym kraju wiatr uszkodził lub zerwał dachy z prawie 4 tys. budynków, z czego 2,8 tys. to budynki mieszkalne. W Wielkopolsce zginęła jedna osoba. W krytycznym momencie bez prądu w regionie było ok. 150 tys. odbiorców.

(PAP)

07.09.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter

Newsletter wyborczy

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE