Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Wojewoda, a nie marszałek będzie odpowiadał za realizację programu "Rodzina 500 plus"

Wojewoda, a nie marszałek będzie odpowiadał za realizację programu "Rodzina 500 plus"

07.12.17

Od przyszłego roku wojewodowie zastąpią marszałków województw, jako podmioty odpowiedzialne za wykonywanie programu "Rodzina 500 plus". Wspomniane zmiany mają zagwarantować lepszą organizację sprawdzania wniosków oraz umożliwić ich terminowe rozpatrywanie - podkreśla Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

articleImage: Wojewoda, a nie marszałek będzie odpowiadał za realizację programu Kancelaria Prezesa Rady Ministrów


Zaproponowane modyfikacje w organizacji rozpatrywania spraw dotyczących świadczeń rodzinnych i świadczenia wychowawczego (500+) wynikają z ustawy z dnia 7 lipca 2017 r. o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin (Dz. U. z 2017 poz. 1428). Zmiany te mają na celu przekazanie obowiązków z zakresu realizacji świadczeń w sprawach, w których mają zastosowanie przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego z poziomu Marszałka Województwa na szczebel Wojewody.

W związku z powyższym, Regionalne Ośrodki Polityki Społecznej przekazują wszelkie sprawy związane we wskazanym zakresie urzędowi wojewódzkiemu. Resort zastrzega również, że kontakt w tym zakresie z ROPS może być utrudniony. W efekcie, w sprawach indywidualnych po 1 stycznia 2018 r. osoby zainteresowane powinny kontaktować się bezpośrednio z Urzędem Wojewódzkim. Ministerstwo przypomina także, że nie rozpatruje spraw indywidualnych oraz odwołań lub zażaleń na decyzje czy postanowienia.

mpips.gov.pl
 

Norbert Bonin 07.12.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter

Newsletter wyborczy

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE