Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Wojewoda mazowiecki bada dokumenty ws. referendum w gminie Baranów

Wojewoda mazowiecki bada dokumenty ws. referendum w gminie Baranów

16.05.18

W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie badane są dokumenty dotyczące przeprowadzenia referendum w gminie Baranów - poinformował w środę wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. Referendum będzie dotyczyło budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK).

articleImage: Wojewoda mazowiecki bada dokumenty ws. referendum w gminie Baranów fot. Thinkstock

"Badamy dokumenty, które do nas wpłynęły. Jeżeli nie będzie tam żadnych uchybień pod względem formalno-prawnym, to nie mam podstaw, żeby uchylać taką uchwałę. Mamy 30-dniowy termin i jeżeli w tym terminie nie będzie zakwestionowania uchwały to oczywiście ona będzie obowiązywała" - powiedział Zdzisław Sipiera.

Rada Gminy Baranów podjęła uchwałę o referendum ws. CPK 18 kwietnia. Termin jego przeprowadzenia został wyznaczony na 17 czerwca.

Czytaj:  gminie Baranów będzie referendum ws. lotniska>>

Nowe lotnisko w ramach CPK ma powstać między Łodzią a Warszawą i ma być jednym z największych przesiadkowych portów lotniczych w Europie. Na jego lokalizację wskazywana jest miejscowość Stanisławów w gminie Baranów.

Po pierwszym etapie budowy port ma obsługiwać do 45 mln pasażerów rocznie, a docelowo nawet ok. 100 mln. Ma on powstać na ok. 3000 ha gruntów. Do końca 2019 r. mają trwać prace przygotowawcze, a sam port ma być budowany przez kolejne 8 lat, czyli do końca 2027 r.(PAP)

16.05.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter

Newsletter wyborczy

Polecamy:
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE