Strona główna » Wiadomości » Finanse komunalne » Wrocław chce w ciągu 4 lat przeznaczyć 500 mln zł na współpracę z NGO'sami

Wrocław chce w ciągu 4 lat przeznaczyć 500 mln zł na współpracę z NGO'sami

07.12.17

Wrocławski magistrat chcę w ciągu najbliższych czterech lat przeznaczyć niemal pół miliarda złotych na współprace z organizacjami pozarządowym – zapowiedział w poniedziałek dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia Jacek Sutryk.

articleImage: Wrocław chce w ciągu 4 lat przeznaczyć 500 mln zł na współpracę z NGO'sami fot. Thinkstock

Sutryk podkreślił, że wrocławski magistrat podpisuje z organizacjami pozarządowymi wieloletnie umowy. „Dzięki temu zapewniamy im stabilizację i pozwalamy lepiej realizować zadania dla mieszkańców. To ewenement w skali kraju. Ta współpraca jest niezwykle ważna, bo niektóre zadania sektor pozarządowy realizuje najlepiej" – powiedział Sutryk.

Dyrektor poinformował, że w latach 2018-2022 Miasto Wrocław przeznaczy niemal pół miliarda złotych na współpracę z organizacjami pozarządowymi.

Wrocław rocznie podpisuje około 700 umów z z NGO'sami. W tym roku na współprace z organizacjami pozarządowym z miejskiej kasy wydano 111 mln zł. Magistrat podkreśla, że dzięki tej współpracy powstało wiele programów, m.in.: Strategia Rozwoju Współpracy Miasta i Organizacji Pozarządowych, Program Współpracy Miasta Wrocławia z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2018, czy Wieloletni Program Współpracy Miasta Wrocławia z Organizacjami Pozarządowymi na lata 2018 – 2022.(PAP)

 

07.12.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter

Newsletter wyborczy

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE