Strona główna » Wiadomości » Aktualności » Z początkiem sierpnia rusza nabór wniosków o świadczenie 500+

Z początkiem sierpnia rusza nabór wniosków o świadczenie 500+

25.07.17

 Od października w systemie świadczeń rodzinnych rozpoczyna się nowy okres zasiłkowy. Oznacza to, że wszyscy, którzy chcą korzystać z pomocy, w tym z Programu "Rodzina 500 plus", muszą złożyć stosowne wnioski. W związku z powyższym od 1 sierpnia br. osoby zainteresowane świadczeniem mogą osobiście bądź elektronicznie ubiegać się o pomoc finansową.

articleImage: Z początkiem sierpnia rusza nabór wniosków o świadczenie 500+ fot. Thinkstock


Zainteresowani uzyskaniem świadczenia 500+ mogą składać swoje wnioski osobiście w miejscu wyznaczonym przez urząd gminy, jak i za pośrednictwem ministerialnego Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia, bankowości elektronicznej, PUE ZUS – Platformy Usług Elektronicznych ZUS oraz Profilu Zaufanego. Właściwe formularze wniosków są już dostępne na internetowej stronie MRPiPS.

Jak podkreśla minister Elżbieta Rafalska, w przypadku złożenia wniosku już w sierpniu, beneficjenci nie będą mieli przerwy w wypłacaniu świadczeń i otrzymają je w październiku. W efekcie zostanie zachowana ciągłość wypłat świadczenia od pierwszego miesiąca nowego okresu. Minister przestrzega jednocześnie przed odkładaniem składania wniosków na ostatni dzień, gdyż pozwoli to uniknąć kolejek i pozwoli szybciej otrzymać świadczenie.

(mpips.gov.pl)
 

Norbert Bonin 25.07.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter

Newsletter wyborczy

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE