Strona główna » Wiadomości » Finanse komunalne » Zarząd woj. lubuskiego rozdysponował dodatkowe środki w budżecie

Zarząd woj. lubuskiego rozdysponował dodatkowe środki w budżecie

09.08.17

Remonty i utrzymanie dróg, nowoczesny sprzęt dla szpitali w Torzymiu i Gorzowie oraz wsparcie dla placówek kultury – to zadania, na które dodatkowe pieniądze znalazły się w budżecie województwa lubuskiego.

articleImage: Zarząd woj. lubuskiego rozdysponował dodatkowe środki w budżecie fot. Thinkstock

To ponad 28 mln zł, które są zasługą oszczędności po pierwszym półroczu i większych wpływów z podatków.

„Pojawiły się oszczędności po rozliczeniu pierwszego półrocza. Mogliśmy zwiększyć dochody z uwagi na większe wpływy z podatku PIT i CIT, ale również uwolniły się poręczenia naszych kredytów" - wyjaśniła na środowej konferencji prasowej marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

Dodała, że dzięki temu udało się wygospodarować sporą pulę dodatkowych pieniędzy do budżetu i załatwić najpilniejsze potrzeby od ręki. W poniedziałek radni zaakceptowali przedłożony przez Zarząd Województwa plan rozdysponowania dodatkowych pieniędzy. Na sesji byli jednomyślni.

 

Największy zastrzyk finansowy, prawie 25 mln zł trafi do Zarządu Dróg Wojewódzkich, przede wszystkim na odnowy dywanikowe, likwidację miejsc niebezpiecznych oraz remonty dróg i bieżące utrzymanie.

 

„Chcemy zrealizować 30 zadań. Część środków przeznaczona zostanie na remonty” – powiedział dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze Paweł Tonder.

1,5 mln zł trafi do Lubuskiego Szpitala Specjalistycznego Pulmonologiczno-Kardiologicznego w Torzymiu Sp. z o.o. na zakup aparatury i sprzętu medycznego do pracowni bronchofiberoskopii.

Ponadto 1,6 mln zł otrzyma Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp., z przeznaczeniem na wsparcie zakupu przez lecznicę aparatu PET/CT. Koszt takiego urządzenia to ok. 3 mln zł.

 

Dodatkowe pieniądze otrzymają także podległe samorządowi regionu instytucje kultury. Filharmonia Zielonogórska, która podczas lipcowych obfitych opadów została zalana, otrzyma 50 tys. zł na naprawę szkód. Natomiast Regionalny Ośrodek Animacji Kultury wzbogaci się o 461,5 tys. zł na wkład własny do dwóch projektów związanych z remontami i rozbudową swojej siedziby.

 

Oprócz wymienionych zadań, kilkanaście tys. zł zasili Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w celu większego wsparcia niepełnosprawnych mieszkańców województwa lubuskiego. (PAP)

 

09.08.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Zapisz się na newsletter

Newsletter wyborczy

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE